Багатьом важко дається підготовка руки до письма. Ефективною методикою, яка дозволяє підготувати дитину, вважається заняття з малювання. Воно допомагає в розвитку рухових відчуттів і дрібної моторики рук. На заняттях з малювання, малюючи візерунки, діти вчаться малювати лінію, нанесення точок, штрихів і дрібних елементів. Це вкрай необхідно для написання слів, цифр і знаків. Деякі елементи нагадують фрагменти букв, а саме: овал, гачки, палички і т. д. Також, малювання вирішує багато інших корекційних задач. Заняття позитивно впливають на розумову діяльність, вносять в світ дитини радість та інші емоції. Завдяки творчому процесу діти бачать результат своєї діяльності. Така підготовка руки виховує в дитині багатогранну особистість. Якщо у дитини погано розвинена дрібна моторика і їй важко писати, то на заняттях з малювання використовуються ігри.
Для прикладу:
•обводити квадратики або кружечки.
•просуватися по намальованому заздалегідь лабіринту (найцікавіше, коли дитина малює лабіринт для когось (наприклад для педагога або мами, і навпаки, і кожен намагається намалювати запутаніше).
•робота з трафаретами.
•малювання на дошці, на аркуші паперу одночасно двома руками. Обидві руки спочатку рухаються в одну сторону, потім в протилежні.
Спочатку дитина малює прямі лінії – вертикальні, горизонтальні, похилі, перпендикулярні; потім різноманітні кола, овали, трикутники, квадрати.


