Комунальна установа Сумської обласної ради – Сумський обласний центр комплексної реабілітації для дітей та осіб з інвалідністю має такі переваги:
- Надання ліцензованої медичної допомоги (ліцензія Міністерства охорони здоров’я України, медична практика – наказ Miністерства охорони здоров’я України від 28.09.2017 № 1183).
- Система комплексного індивідуального підходу окремо до кожної дитини (з урахуванням віку, складності діагнозу та побажання законного представника).
- Багаторічний досвід роботи персоналу з дітьми, які мають фізичні, психологічні, інтелектуальні проблеми розвитку.
- Стабільний, високий показник ефективності реабілітації.
- Надання послуг за державними програмами фінансування.
- Використання інноваційного, традиційного та нетрадиційного, безпечного, унікального обладнання, засобів, методик в ході реабілітаційних заходів.
- Компетентні фахівці, які постійно підвищують свою кваліфікацію.
- Довгостроковий ефект від проведеної реабілітації.
- Високий рівень відповідальності за якість надання реабілітаційних послуг і збереження персональної інформації про дитину.
- Індивідуальний план реабілітації дитини поєднує медичну, фізичну, психолого-педагогічну, трудову та соціальну реабілітацію.
- Реалізація на базі Центру соціальних, мистецьких проектів, міжнародних програм, в яких активними учасниками є вихованці та фахівці Центру.
- Забезпечення належних побутових умов (проживання, харчування дітей з інвалідністю та їх законного представника).
____________________________________
ДО УВАГИ ЗАКОННИХ ПРЕДСТАВНИКІВ!
З метою організації в умовах Комунальної установи Сумської обласної ради – Сумського обласного центру комплексної реабілітації для дітей та осіб з інвалідністю (далі Центр) якісних, вчасних та в повному обсязі, відповідно до вимог законодавства, реабілітаційних заходів для дітей з інвалідністю, з огляду на виникнення у законних представників, відповідної категорії дітей, питань щодо запису на реабілітацію, вважаємо за доцільне додатково провести інформаційно-роз’яснювальну роботу.
Повідомляємо, що відповідно до вимог пункту 6 Порядку надання окремим категоріям осіб послуг із комплексної реабілітації (абілітації), затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 26.07.2018 № 587, реабілітаційна установа після отримання від місцевого органу документів на дитину з інвалідністю, реєструє та надсилає рішення про зарахування на реабілітацію із зазначенням початку курсу реабілітації.
З метою забезпечення комфортних умов, щодо врегулювання з законними представниками строків, тривалості курсу реабілітації дітей з інвалідністю, з урахуванням індивідуальних потреб сім’ї та дитини, Центром, як виключення, запроваджено самозапис на реабілітацію. Відповідний самозапис проводиться особисто, або за телефонним зв’язком законним представником дитини з інвалідністю або спеціалістом структурного підрозділу з питань соціального захисту населення (стаціонарний номер телефону (0542) 788897 або мобільний зв’язок, а номером (095) 4865446). Також можливий самозапис за електронною поштою Центру socr@dszn.sm.gov.ua.
Якщо при зверненні законного представника до Центру з питання запису дитини з інвалідністю на реабілітацію встановлено неможливість запису (ліжко-місця зайняті), законному представнику пропонується отримання послуги в інший період або в умовах іншого структурного підрозділу. В разі незапланованої відмови від послуг законним представником та, відповідно, звільнення ліжко-місця, воно пропонується законним представникам, які раніше зверталися з питання отримати послуги у відповідні дати.
Враховуючи Рекомендації (запити-відповіді) Міністерства соціальної політики України, надіслані листом від 17.05.2019 № 9427/0/2-19/58 (див. запитання-відповіді № 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11) та вимоги постанови Кабінету Міністрів України від 27.03.2019 № 309 (зі змінами) при направлені дітей з інвалідністю на реабілітацію необхідно брати до уваги рекомендації, визначені в індивідуальній програмі реабілітації дитини з інвалідністю (далі ІПР) щодо можливої кількості отримання реабілітаційних послуг (курсів реабілітації) та переліку напрямків реабілітації (медична реабілітація, психолого-педагогічна реабілітація, фізична реабілітація, соціально-побутова). З огляду на результати якості заповнення ІПР встановлено значну кількість ІПР, в яких конкретно не визначено кількості курсів реабілітації на рік та не заповнені рекомендації з напрямків реабілітації. Відповідні недоліки обмежують призначення та отримання комплексного курсу реабілітації.
Звертаємо увагу, що Центром оформлення дітей з інвалідністю на реабілітацію проводиться за вимогами постанови Кабінету Міністрів України від 31 січня 2007 року № 80 (зі змінами) та постанови Кабінету Міністрів України від 27.03.2019 № 309 (зі змінами).
У зв’язку з продовженням карантинних заходів, з метою забезпечення при наданні реабілітаційних послуг санітарних норм, Центром визначено прийом до 50% від планової кількості дітей з інвалідністю на реабілітацію, що і обмежує кількість дітей, які можуть записатися на курс реабілітації.
З огляду на вищевикладене повідомляємо, що Центр, з урахуванням вимог законодавства, особливостей діяльності в межах карантину, забезпечує індивідуальний підхід до сімей, в яких виховуються діти з інвалідністю та систематично регулює можливість зарахування та надання реабілітаційних послуг.
Згідно з вищевикладеним просимо з відповідних питань провести інформаційно-роз’яснювальну роботу з законними представниками та спеціалістами ЛКК.