СУМСЬКИЙ ОБЛАСНИЙ ІНТЕГРАЦІЙНИЙ ТЕАТРАЛЬНИЙ ФЕСТИВАЛЬ ЛЮДЕЙ З ФУНКЦІОНАЛЬНИМИ ОБМЕЖЕННЯМИ «ВЕСЕЛКА»

СУМСЬКИЙ ОБЛАСНИЙ ІНТЕГРАЦІЙНИЙ ТЕАТРАЛЬНИЙ ФЕСТИВАЛЬ ЛЮДЕЙ З ФУНКЦІОНАЛЬНИМИ ОБМЕЖЕННЯМИ «ВЕСЕЛКА»
   30 травня 2019 року в тринадцяте свої двері гостинно відкрив Сумський обласний театр юного глядача зустрічаючи учасників Сумського обласного інтеграційного театрального фестивалю людей з функціональними обмеженнями «Веселка».
Саме сяйво дитячої творчості, що є життєздайним джерелом радості і щастя,  надихнуло започаткувати обласний інтеграційний театральний фестиваль людей з функціональними обмеженнями «Веселка». Ініціативу запалювати зірочки на театрально-мистецьких горизонтах Сумщини взяв на себе колектив Сумського обласного центру комплексної реабілітації для дітей та осіб з інвалідністю – сучасна, унікальна реабілітаційна установа, яка допомагає дітям з особливими потребами здоров’я отримувати рівні можливості на шляху до інтеграції в суспільство. Тринадцять років поспіль традиційно проходить Фестиваль напередодні Міжнародного дня захисту дітей (1 червня) та об’єднує близько 100 дітей з інвалідністю.

У фестивалі взяли участь 8  колективів:

- Театральний колектив “ПЕРЛИНКИ” Сумського обласного центру комплексної реабілітації для дітей та осіб з інвалідністю;

- Театральний колектив “СВІТАНОК” Охтирського міського центру комплексної реабілітації дітей з інвалідністю;

- Музично-театральна студія “ОВАЦІЯ” Путивльського районного центру

комплексної реабілітації для дітей та осіб з інвалідністю;

- Театральний  колектив “МАЛЬВИ” Комунальної установи Білопільської  районної ради «Районний центр комплексної реабілітації для дітей з інвалідністю;

- Естрадно-театральна студія «Родзинки» Харківська громадська організація «Харківський центр волонтерів»;

- Громадська організація «Самодіяльний театр «Дзвіночок» дітей з особливими потребами та їх батьків», м. Полтава;

- Театральний колектив «Art - Барвінок» Комунальної установи Сумської міської ради Сумської спеціальної загальноосвітньої школи;

- Народна театральна студія «Паростки» м. Київ;

Гостями фестивалю стали молодий аматорський театр людей з вадами «Ми є» м. Суми.

    Мета Фестивалю - не лише привернути увагу суспільства до потреб людей з обмеженими можливостями, а й надати дітям  можливість розкрити свій талант, творчий потенціал засобами театрального мистецтва та випробувати його на „великій сцені”.

  У рамках Фестивалю відбулась виставка робіт з декоративно-прикладного мистецтва «Містечко майстрів», де будуть представлені шедеври, виготовлені руками юних майстрів з інвалідністю.

  «Веселка» – найулюбленішій і найвідповідальніший Фестиваль для колективу. З одного боку, це велике свято, професійна сцена, високий організаційний і технічний рівень, а з іншого  – головні зірки це діти, а це вимагає особливого підходу до роботи. До того ж, на Фестивалі передбачено серйозну конкурсну програму. Впевнені, що консультативна рада обрала талановитих конкурсантів, які мають всі шанси стати в майбутньому успішними акторами.

Творчу майстерність учасників фестивалю оцінювала  справедлива консультативна рада:
  • 1.Деркач Василь Миколайович - заслужений працівник культури України, керівник народного Червоносільського хору – голова консультативна рада.
  • 2.Демиденко Сергій Миколайович – актор вищої категорії Сумського обласного театру для дітей та юнацтва.
  • 3.Цибульська Наталія Олексіївна – начальник відділу культури та туризму  Сумської міської ради, заслужений працівник культури України
  • 4.Марченко Тетяна Іванівна – начальник відділу соціальних послуг та соціального захисту осіб з інвалідністю Департаменту соціального захисту населення Сумської обласної державної адміністрації.
  • 5.Лянной Юрій Олегович – ректор СумДПУ ім. А.С. Макаренка, доктор педагогічних наук, професор.
  • 6.Сітало Жанна Петрівна – директор обласної комунальної установи Сумської обласної ради «Соціальний гуртожиток для дітей-сиріт та дітей позбавлених батьківського піклування».
  • Мальцев Денис Юрійович – директор святковоїартеліМальцевъ».
  • КармазінаНаталіяВасилівна – Сумський фотохудожник.
  • Катеринич Анна – практичний психолог, соціальний педагог, актриса, режисер (м. Київ).
Переможці конкурсної театральної програми XIII Сумського обласного інтеграційного театрального фестивалю людей з функціональними обмеженнями «Веселка»:

«Фестивальний дебют»  – Самусь Олександр вихованець КУ Сумської обласної ради - Сумський обласний центр комплексної реабілітації для дітей та осіб з інвалідністю та Проценко Роман Путивльський районний центр комплексної реабілітації для дітей та осіб з інвалідністю;

«За яскравий сценічний образ» Крившич Денис КУ Сумської обласної ради - Сумський обласний центр комплексної реабілітації для дітей та осіб з інвалідністю;

«За оригінальне виконання» – театральний колектив «Мальви» Комунальної установи Білопільської  районної ради «Районний центр комплексної реабілітації для дітей з інвалідністю»;

«За краще дизайнерське рішення костюмів» – театральний колектив «Перлинки» КУ Сумської обласної ради - Сумського обласного центру комплексної реабілітації для дітей та осіб з інвалідністю та  театральний колектив «Art –Барвінок» КУ Сумська спеціальна загальноосвітня школа;

«За талановите втілення ролі другого плану»Могильна Марія

 Народна театральна студія «Паростки» м. Київ;  

«За креативне рішення постановки спектаклю» – естрадно-театральна студія «Родзинки» Харківської обласної молодіжної громадської організації «Харківський центр волонтерів»;

«За оригінальність оформлення декорацій» – театральний колектив «Світанок» Охтирський міський центр комплексної реабілітації дітей з інвалідністю;

«Краща жіноча роль»Катеринич Анна

 Народна театральна студія «Паростки» м. Київ;

«Краща чоловіча роль»Опришко Денис 

Театральний колектив «Art - Барвінок» Комунальної установи Сумської міської ради Сумської спеціальної загальноосвітньої школи;

«За краще музичне оформлення спектаклю» – музично-театральна студія «Овація»  Путивльський районний центр комплексної реабілітації для дітей та осіб з інвалідністю;

 «За кращу режисуру» – Народна театральна студія «Паростки» м. Київ;

«Володар призу глядацьких симпатій» – Проценко Роман Путивльський районний центр комплексної реабілітації для дітей та осіб з інвалідністю.

Переможці виставки «Містечко майстрів»:

I місце – Поплавська Яна  вихованка КУ Сумської обласної ради  -Сумського обласного центру комплексної реабілітації для дітей та осіб з інвалідністю.

II місце – Авраменко Ксенія вихованка КУ Сумської обласної ради - Сумського обласного центру комплексної реабілітації для дітей та осіб з інвалідністю.

III місце – колектив Путивльського районного центру комплексної реабілітації для дітей та осіб з інвалідністю.

Переможці конкурсу «Краща афіша 2019»:

I місце –  Театральний колектив «Art - Барвінок» Комунальної установи Сумської міської ради Сумської спеціальної загальноосвітньої школи.

II місце –  Театральний колектив “ПЕРЛИНКИ” Сумського обласного центру комплексної реабілітації для дітей та осіб з інвалідністю.

III місце – Музично-театральна студія “ОВАЦІЯ” Путивльського районного центру комплексної реабілітації для дітей та осіб з інвалідністю.

Переможці конкурсу «Краща програмка»:

I місце –  Театральний колектив “ПЕРЛИНКИ” Сумського обласного центру комплексної реабілітації для дітей та осіб з інвалідністю. 

II місце – Театральний колектив «Art - Барвінок» Комунальної установи Сумської міської ради Сумської спеціальної загальноосвітньої школи.

III місце – Театральний колектив “СВІТАНОК” Охтирського міського центру комплексної реабілітації дітей з інвалідністю.

За підсумками роботи журі серед театральних колективів були визначені лауреати Фестивалю:

Лауреат 1 ступеня – Театральний колектив «Art - Барвінок» Комунальної установи Сумської міської ради Сумської спеціальної загальноосвітньої школи.

Лауреат 2 ступеня – Театральний колектив “ПЕРЛИНКИ” Сумського обласного центру комплексної реабілітації для дітей та осіб з інвалідністю.

Лауреат 3 ступеня – Народна театральна студія «Паростки» м. Київ.

    Проведення фестивалю стало можливим завдяки тісній співпраці з благодійними, громадськими організаціями, а також, підтримці Сумської обласної державної адміністрації, Сумської обласної ради, Департаменту соціального захисту населення.

За сприяння у проведенні Сумського обласного інтеграційного театрального фестивалю  людей з функціональними обмеженнями “Веселка ” особливу подяку висловлюємо:

Заступнику голови Сумської обласної ради Головко Тетяні Іванівні; Директору Департаменту соціального захисту населення Сумської обласної державної адміністрації Дубровському Михайлу Володимировичу;  В.о. начальнику Сумської митниці ДФС – Щуцькому Олександру Геннадійовичу; Директору транспортної компанії SanAvto  – Однов’юненко Ірині Миколаївні; Директору мережі магазинів та супермаркетів “Кошик” – Козирю Олександру Володимировичу; Директору кондитерського цеху “Театральна кондитерська”  – Дудченко Юлії Олександрівні;  Пресвітеру та християнам церкви “Ковчег”; Приватному підприємцю  – Самарній Валентині Анатоліївні;  Приватному підприємцю – Руднєвій Наталії Василівні; Приватному підприємцю – Урун Ірині Анатоліївні; Приватному підприємцю  – Івченко Ганні Олександрівні;  Приватному підприємцю – Зенкіну Олегу Володимировичу; Приватному підприємцю – Оксенчук Світлані Євгенівні; Голові зарічного споживчого товариства  – Ликовій Вірі Миколаївні;  Директору ТОВ “Струмок”  – Діденко Тетяні Володимирівні;  Голові асоціації педагогів-християн  – Кацовій Ганні Миколаївні;  Директору ТОВ  “Андрекс” – Андрющенку Олексію Віталійовичу; Сумському фотохудожнику  – Кармазіній Наталії Василівні; Директору “Праздничной артели “Мальцевъ” – Мальцеву Денису Юрійовичу;  Директору агенства весільних та святкових заходів “Prestige” –  Прийменко Олені Михайлівні;  Креатив-групі аніматорів “Давай играть”;  Доктору педагогічних наук, професору СДПУ ім. А.С. Макаренка  – Устименко-Косоріч Олені Анатоліївні; Студенту Сумського державного університету –  Сич Євгену;   Студентці Сумського державного університету – Пряніковій Руслані ;  Зразковому колективу хореографічного танцю «Візаві»; Заслуженому працівнику культури України Островському Леоніду Івановичу;  Колективу студентів та викладачів Сумського державного університету; Колективу студентів та викладачів Сумського національного аграрного університету.

Кожного року фестиваль набуває масштабності, стає більш яскравішим, оскільки на сцену виходять все нові і нові зірочки, які дивують нас своїми шедеврами.