Фестивалі

У цьому світі є тільки одна річ, перед якою належить схилятися, це – талант, і одна річ, перед якою слід упасти на коліна, – це доброта». В. Гюго

Результатом кропіткої роботи фахівців Центру з арт-терапії є проведення традиційних масштабних фестивалів, таких як обласний інтеграційний театральний фестиваль людей з обмеженими можливостями «Веселка» та обласний фестиваль дитячої творчості «Розмай». Ініціативу запалювати нові зірочки на мистецьких горизонтах Сумщини взяв на себе колектив Центру.

Історія обласний фестивалю дитячої творчості «Розмай» бере початок у 2003 році. Відтоді з року в рік фестиваль «Розмай» набував популярності на теренах області, залучаючи все більше і більше дітей. Він традиційно проводиться на базі відділення змішаного типу (с. Рибці) Сумського обласного центру соціальної реабілітації дітей-інвалідів. Щороку Фестиваль вражає яскравим розмаїттям дитячих талантів, які демонструють свої здібності у різних номінаціях: вокальний та розмовний жанр, хореографія. 

Цьогоріч обласний фестиваль “Розмай” відбувся 29 травня. І зібрав більше 200 дітей-інвалідів із районів та міст Сумської області.в одну дружну, єдину родину, де діти мали змогу поділитися своїми мріями, проблемами, продемонструвати свої таланти, поспілкуватися з однолітками. Програма Фестивалю завжди цікава та насичена. Учасники мали можливість не лише продемонструвати свої здібності, відчувши себе співаками, танцюристами, акторами, а й удосконалити свої вміння опановувати нові для них види мистецтва. Концертною програмою було передбачено номери художньої дитячої самодіяльності у виконанні дітей з особливими потребами, які відвідують реабілітаційні установи Сумської області.

Фестиваль – це не тільки демонстрація талантів юних обдарувань, а й проведення майстер-класів: «Створи невеличке диво своїми руками» у техніках «декупаж», «папє-маше», а також «технологія виготовлення народної ляльки» (спеціалісти Сумського міського територіального центру  соціального обслуговування «Берегиня»).

Організатори свята запланували традиційну виставку-продаж дитячих робіт „Рибцівський ярмарок”, де були представлені роботи декоративно-прикладного мистецтва. Для дітей, які взяли участь у виставці, – вишивка, бісероплетіння, мереживо, орігами, художня обробка деревини, пап’є-маше, декупаж, плетіння з природних матеріалів стали засобом реабілітації та терапії, допомагають перебороти важкі недуги і відчувати радість життя. 

У другій половині дня всі діти були задіяні у розважально-дозвільній програмі: катання на велосипеді, козацькі розваги, катання на фаетоні, човнах та прийняти участь у роботі Арт-кафе спільно з учнями Сумської спеціалізованої школи IIII ступенів №29).

Усі колективи отримали диплом учасника Фестивалю. За підсумками роботи журі, найкращі виступи, переможці у виставці дитячих робіт „Ми за мир” та виставці “Рибцівський ярмарок” були відзначені грамотами, подяками, подарунками та дипломами лауреатів Фестивалю IIII ступенів.

Під час проведення Фестивалю діти змогли не тільки реалізувати свій творчий потенціал, зустрітися з друзями, поспілкуватися з ними, а й активно відпочити, помилуватися краєвидами.

Дуже важливо дбати про таланти, розвивати творчість, адже це не лише обєднує дітей з особливими потребами, а й формує почуття взаємодопомоги та колективізму.