Метою діяльності Служби соціального патронату дітей з інвалідністю (далі Служби) є надання соціальної реабілітації, психологічної допомоги та організація заходів медичної реабілітації та медичного спостереження дітям з інвалідністю, які потребують постійного (повсякденного) стороннього догляду, за місцем їх проживання (вдома).
-
У своїй роботі Служба керується Положенням Комунальної установи Сумської обласної ради – Сумського обласного центру комплексної реабілітації для дітей та осіб з інвалідністю, затвердженим наказом управління майном Сумської обласної ради від 10.08.2018 № 311, положеннями про відділення соціально – педагогічної ‚ психологічної реабілітації, відділення медичної реабілітації та медичного спостереження та даним Положенням.
-
Служба здійснює соціально-педагогічний та медичний патронат дітей з інвалідністю в домашніх умовах.
-
У складі Служби працює професійно визначена бригада для надання соціально-педагогічних, психологічних та медичних послуг дітям з інвалідністю в домашніх умовах.
-
Організація реабілітаційних заходів соціального патронату здійснюється на підставі індивідуального плану реабілітації дитини з інвалідністю, складеного реабілітаційною комісією Центру.
-
На підставі індивідуального плану реабілітації, визначаються строки, тривалість, послідовність та комплексність заходів з соціального патронату.
-
Термін обслуговування дітей з інвалідністю фіксується в журналі обліку надання послуг Служби та централізованому банку даних з проблем інвалідності.
Завдання Служби
Служба забезпечує:
-
Реалізацію завдань визначених Указами Президента України, постановами Кабінетів Міністрів України, наказами Міністерства соціальної політики України, положенням про Центр, Службу.
-
На підставі рішення реабілітаційної комісії Центру Служба забезпечує:
-
комплексне обстеження дитини з інвалідністю спеціалістами Центру;
-
надання послуг з соціального, педагогічного та психологічного консультування, соціально-побутовий патронат;
-
навчання дітей з інвалідністю основним соціальним та побутовим навичкам;
-
проведення психологічної та педагогічної корекції відповідних захворювань дитини з інвалідністю;
-
розвиток творчого потенціалу засобами образотворчого мистецтва та музикотерапії;
-
надання послуг з лікувальної фізкультури та лікувального масажу;
-
сприяння навчанню щодо користування спеціальними засобами для орієнтування, спілкування та обміну інформацією;
-
Працівники Служби повинні:
-
додержуватися педагогічної етики, поважати гідність особистості дитини з інвалідністю та її законних представників.
-
забезпечувати проведення в домашніх умовах занять, заходів для всебічною розвитку дитини з інвалідністю та засвоєнню нею знань, вмінь та навичок з метою подальшої інтеграції в суспільство.
Умови зарахування на обслуговування дітей з інвалідністю.
-
Служба приймає на обслуговування дітей з інвалідністю від 2 до 18 років, які за індивідуальним планом реабілітації та рішенням реабілітаційної комісії Центру, потребують соціального патронату за місцем проживання.
-
Між законним представником дитини з інвалідністю та Центром укладається договір, у якому передбачаються види, обсяг та перелік послуг, що надаватимуться дитині з інвалідністю працівниками Служби.
-
Працівники служби, згідно з умовами договору та графіком, погодженим з родиною, але не рідше одного разу на тиждень відвідують, дитину з інвалідністю вдома, та надають їй реабілітаційні послуги.
-
На дітей з інвалідністю, які приймаються на обслуговування Службою, оформляється особова справа, яка складається з затвердженого наказом перелік документів.
-
Обслуговування дитини з інвалідністю Службою припиняється у разі:
-
закінчення строку дії індивідуальної програми реабілітації, договору;
-
під час хвороби чи погіршення стану здоров’я дитини;
-
зняття з неї інвалідності;
-
зміни рекомендацій в індивідуальній програмі реабілітації;
-
переїзду родини до іншого міста;
-
грубого порушення умов договору, непристойного та неповажного ставлення законних представників до працівників Служби;
-
письмової відмови законних представників з інших причин, які унеможливлюють подальше надання послуг Службою.
-
У випадку стаціонарного чи санаторно-курортного лікування дитини з інвалідністю‚ від’їзду її, разом з законними представниками, з місця постійного проживання, обслуговування призупиняється за заявою законних представників, але на термін, не більше 60 днів.
-
Про початок та припинення обслуговування дитини з інвалідністю робиться відмітка в журналі обліку із зазначенням відповідних дат та термінів.
-
3 метою якісного забезпечення соціального, педагогічного, психологічного патронату дітей з інвалідністю методист, соціальний педагог мають право звертатися за консультаціями та допомогою до установ соціального захисту населення, системи освіти і науки, сім’ї та молоді, медичних та інших установ, підприємств, організацій.
-
Працівники Служби несуть персональну відповідальність за своєчасне та якісне виконання завдань та обов’язків передбачених цими Положенням, посадовими інструкціями та договором.
-
Всі послуги визначені в індивідуальному плані реабілітації надаються на безкоштовній основі.