🌞Формування навички читання – дуже довготривала і кропітка робота, але при підтримці найближчого оточення дитини 👨👩👧👦(мами, тата, бабусь та дідусів і т.д.) та разом з фахівцем цей нелегкий шлях перетворюється в цікаву подорож. При цьому, батькам важливо розуміти, що їх діти можуть і обов’язково навчаться читати, що у них є не лише слабкі, але і сильні сторони. Але важливо знати, як правильно готувати своїх дітей👶 справлятися з їх особливостями, щоб вони набули упевненості в собі і сміливо дивилися в майбутнє, в якому вони усвідомлюють не лише свої обмеження, але і здібності, і зможуть відстоювати власний унікальний стиль навчання.
😊Навчання не обов’язково має бути складним. Якщо ваша дитина ще тільки починає читати або читає дуже повільно, повторюйте алфавіт і звуки, які відповідають різним буквам. Розбийте коротке слово типу приголосний-голосний-приголосний, наприклад, кіт, лід, мед і так далі і складіть їх разом (/л/ /о/ /м/; лом). 👦Якщо дитина вже трохи вільніше володіє читанням, сядьте поряд з нею, допоможіть розібратися з важкими для читання словами. Обов’язково читайте вголос цікаві книги кожен вечір перед сном. Розмовляйте про сюжет розповіді, персонажів і про головну ідею розповіді.
Якщо дитина🧑🦱 зазнає труднощі при навчанні читання в старшому віці, нехай вона візьме на себе роль учителя і читає книги братам і сестрам. Чи в наше технічно-одержиме століття, попросіть дитину взяти камеру або диктофон і записати те, як вона читає, а потім разом прослухайте результат. Радійте успіхам дитини, хваліть та відмічайте кожен її успіх .

