МАЙСТЕР-КЛАСИ !!!

Здійснюючи пошук найбільш досконалих, ефективних методик реабілітації, фахівці Центру постійно відвідують форуми, конференції: 12 квітня 2018 року відбувся ІІ Міжнародний молодіжний форум «Культура і традиції у сучасному світі». В умовах форуму на базі Сумського державного педагогічного університету ім. А.С.Макаренка, для учасників вчителем – інструктором з трудової адаптації Габ Світланою Олексіївною та вчителем з трудового навчання Хабленко Наталею Миколаївною, проведено два  майстер-класи: «Техніка виготовлення традиційної народної ляльки-мотанки «Дзвіночок» в реабілітаційній роботі з дітьми-інвалідами».

Лялька-Дзвіночок – лялька добрих звісток, оберіг гарного настрою.
Батьківщина цієї ляльки – Валдай. Звідти пішли валдайские дзвіночки.
Дзвін оберігав людей від чуми та інших страшних хвороб. Дзвіночок дзвенів під дугою на всіх святкових трійках. Дзвіночок має куполоподібну форму, а зверху нагадує сонечко. Ця лялечка – весела, завзята, приносить в дім радість і веселощі. Даруючи Дзвіночок, людина бажає своєму другові отримувати тільки добрі звістки і підтримує в ньому радісний і веселий настрій.

Вдало презентувала свій майстер-клас «Техніка кардмейкінг в реабілітаційній роботі з дітьми-інвалідами», вчитель образотворчого мистецтва   Шевченко О.М.

Виготовлення листівок, або кардмейкінг (card – карта, листівка, make – робити, виготовляти) – це ремесло, вид діяльності і хобі. До речі, старовинне! Історія виникнення листівок сягає Давнього Єгипту. А у Стародавньому Китаї до Нового Року було прийнято дарували листівки, звісно виготовлені власноруч.

У 1400 році листівка, зроблена власноруч, потрапила до Європи і стала надзвичайно популярною. Аж до середини XIX століття вусіх куточках Європи люди вітали один одного саме за допомогою саморобних листівок. Пізніше з’явилися друкувальні пристрої, активно почали розвиватися комунікації, вусіх сферах був помітний прогрес. Але листівка ручної роботи, як і раніше була дорогим і пам’ятним подарунком.

1viber imageviber image6viber image5viber image4viber image