«Веселка»

 СУМСЬКИЙ ОБЛАСНИЙ ІНТЕГРАЦІЙНИЙ ТЕАТРАЛЬНИЙ ФЕСТИВАЛЬ ЛЮДЕЙ З ФУНКЦІОНАЛЬНИМИ ОБМЕЖЕННЯМИ «ВЕСЕЛКА»

30 травня 2017 року в дванадцяте свої двері гостинно відкрив театр юного глядача зустрічаючи учасників Сумського обласного інтеграційного театрального фестивалю людей з функціональними обмеженнями «Веселка».

У фестивалі взяли участь 12 колективів: «Овація» (м. Путивль), «Дивосвіт» (м. Тростянець), «Мрія» (смт. Липова Долина), «Перлинки» (м. Суми) «Промінь надії» (м. Суми), «Забава» (м. Суми), «Дорогою добра» (м. Харків), «Мальви» (м. Білопілля), «Арт-Барвінок» (м. Суми), «Альтернатива»  (м. Харків), «Світанок» (м. Охтирка), «Паростки» (м. Київ).

Мета Фестивалю — не лише привернути увагу суспільства до потреб людей з обмеженими можливостями, а й надати їм можливість розкрити свій талант, творчий потенціал засобами театрального мистецтва та випробувати його на „великій сцені». Адже давно відомо, що творчість для людей з інвалідністю — це надана самим Богом допомога, можливість соціальної адаптації, яку необхідно всіляко підтримувати. Головною метою створення театральних студій та гуртків є підготовка інвалідів із зниженим інтелектом до максимально самостійного життя, забезпечення їх зайнятості та навчання дітей взаємодіяти в колективі і долати психологічні бар’єри.

Проведення фестивалю стало можливим завдяки тісній співпраці з благодійними та громадськими організаціями, а також, підтримці Сумської обласної державної адміністрації, Сумської обласної ради, Департаменту соціального захисту населення.

Відкривався фестиваль виступом Авраменко Ксенії — вихованки Сумського обласного центру соціальної реабілітації дітей інвалідів з презентацією фестивалю за допомогою пісочної анімації.

Акторську майстерність оцінювало компетентне журі- працівники культури та соціальної сфери, а саме: Деркач Василь Миколайович — заслужений працівник культури України, Любота Віталій Володимирович — арт-директор Міжнародного інтеграційного театрального фестивалю «Сонячна хвиля», художній керівник народного театру-студії «Паростки»; Цибульська Наталія Олексіївна — начальник відділу культури і туризму Сумської міської ради, заслужений працівник культури України; Марченко Тетяна Іванівна — начальник відділу соціальних послуг соціального захисту інвалідів Департаменту соціального захисту населення Сумської обласної державної адміністрації; Демиденко Сергій Миколайовичі — актор вищої категорії Сумського обласного театру для дітей та юнацтва; Сущенко Олена Миколаївна — директор Сумського обласного центру соціальної реабілітації дітей-інвалідів; Скворча Наталія Володимирівна — завідувач Сумської міської психолого-медико-педагогічної консультації; Лянной Юрій Олегович — ректор СумДПУ ім. А.С.Макаренка, кандидат педагогічних наук, професор.

Усі колективи отримали дипломи учасника фестивалю. За підсумками роботи журі учасники відзначені дипломами за номінаціями:

  • дипломом у номінації «Фестивальний дебют» відзначена Авторська студія-театр «Альтернатива» м. Харків;
  • дипломом у номінації «За яскравий сценічний образ» нагороджено Кравченко Віталій -театральний колектив «Перлинки» Сумського обласного центру соціальної реабілітації дітей-інвалідів;
  • дипломом у номінації «За оригінальне виконання» нагороджено — художньо — театральний колектив «Дивосвіт» Тростянецького районного територіального центру соціального обслуговування;
  • дипломом у номінації «За краще дизайнерське рішення костюмів» нагороджено — художньо — театральний колектив «Промінь надії», Сумського міського територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) «Берегиня»;
  • дипломом у номінації «За креативне рішення постановки спектаклю» нагороджено народний аматорський театр «Паростки», Громадської організації «Спілка матерів, дітей та дорослих осіб з інвалідністю внаслідок інтелектуальних та фізичних порушень м. Києва «Сонячний промінь»;
  • дипломом у номінації «За оригінальність оформлення декорацій» нагороджено — музично-театральна студія «Овація», Путивльського районного центру соціальної реабілітації дітей-інвалідів;
  • Дипломом у номінації «Краща жіноча роль» — Кольцова Лідія вихованка «Охтирського міського центру соціальної реабілітації дітей-інвалідів»;
  • дипломом у номінації «Краща чоловіча роль» нагороджується — Крившич Денис вихованець Сумської спеціальної школи;
  • дипломом у номінації «За краще музичне оформлення спектаклю» нагороджено народний аматорський театр «Паростки», Громадської організації «Спілка матерів, дітей та дорослих осіб з інвалідністю внаслідок інтелектуальних та фізичних порушень м. Києва «Сонячний промінь»;
  • Дипломом у номінації «Кращий авторський сценарій» — нагороджено театральний колектив «Світанок», Охтирського міського центру соціальної реабілітації дітей-Інвалідів;
  • дипломом у номінації «За роль другого плану» нагороджується Степаненко Андрій вихованець художньо -театрального колективу «Забава», Сумського міського територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) «Берегиня»;
  • дипломом у номінації «За кращий пластичний малюнок» нагороджується Харківський волонтерський соціальний інтеграційний театр «Дорогою добра» Харківської обласної молодіжної громадської організації «Харківський центр волонтерів»;
  • дипломом у номінації «Володар призу — глядацьких симпатій» нагороджується — художньо – театральний колектив «Промінь надії» Комунальної установи «Сумський міський територіальний центр соціального обслуговування (Надання соціальних послуг) «Берегиня».

У рамках Фестивалю традиційно проходить виставка робіт з декоративно-прикладного мистецтва «Містечко майстрів», де учасники і гості мали нагоду переглянути шедеври, виготовлені руками юних майстрів з вадами розвитку.

Дипломами переможців за конкурс у виставці «Містечко майстрів» нагороджено:

І місце — КУ Сумської обласної ради — Сумський обласний центр соціальної реабілітації дітей-інвалідів; II місце — КУ Сумської міської ради «Сумський міський територіальний центр соціального обслуговування «Берегиня»; III місце — Путивльський районний центр соціальної реабілітації дітей — інвалідів.

У конкурсі «Краща афіша 2017» перемогу здобули: І місце — КУ Білопільської районної ради «Районного центру соціальної реабілітації дітей-інвалідів»; II місце — КУ Сумської обласної ради — Сумський обласний центр соціальної реабілітації дітей-інвалідів; III місце — Сумська спеціальна загальноосвітня школа

Наприкінці фестивалю відбувся гала-концерт за участю дітей-інвалідів — вихованців Центру та студентів Сумського вищого училища мистецтв і культури ім. Д.С. Бортнянського, студентів Сумського державного університету.

Організатори «Веселки» висловлюють особливу подяку благодійним та громадським організаціям, завдяки яким стало можливим проведення фестивалю. А саме: Голові Сумської обласної ради Токарю Володимиру Миколайовичу; Голові Сумської обласної державної адміністрації Клочку Миколі Олексійовичу; Директору Департаменту соціального захисту населення Сумської обласної державної адміністрації Дубровському Михайлу Володимировичу; Директору благодійного фонду «Технологія» Петренку Г.М.; Директору  ТОВ  «Гуала-Кложерс-Україна» Зайцю В.В.;

Президенту обласного благодійного фонду «Веснянка» Сумбатову І.Р.; Директору мережі магазинів та супермаркетів «Кошик» Козирю О.В.; ФОП Біцак А.Ю.; Голові Зарічного споживчого товариства Ликовій В.М.; ФОП Зенкіну О.В.; ФОП Коропі І.Ю. та Гриценку  С.Е.; ФОП Павленко О.Л.; Директору ТОВ «Андрекс» Андрющенко О.В.; ФОП Болдіній Л.М.; ФОП Івченко Г.О.; ФОП Торгачову Є.М.; Директору ПП «Битхімторг» Антонюк О.В.; Директору ТОВ «Струмок» Діденко .Т.В.; Директору ТОВ «Гольстрім» Голіусу М.С.; Директору ЗАТ «Кристал» Леоненку С.А.; ФОП Оксенчук С.Є.; Директору ПП «Фабрика реклами» Захаровій К.М.; Директору ЦС «Коллаж» Кошеленко В.Б.; Головному редактору газету «Панорама» Положію Є.В.; Директору Агенції промоції «Суми» Фесенко Л.Ю.

DSC_0142DSC_0535DSC_0582DSC_0597DSC04893DSC04898DSC04900DSC04942DSC04953DSC04957DSC04964DSC05012DSC05035DSC05160DSC05161DSC05169DSC05186DSC05210DSC05217DSC05257DSC05353DSC05364DSC05372DSC05379DSC05386DSC05395DSC05398DSC05399DSC05403DSC05405DSC05410DSC05414DSC05419DSC05423DSC05429DSC05439DSC05444DSC05447DSC05455DSC05459DSC05462DSC05479

 

У Сумському обласному театрі для дітей та юнацтва 23 вересня 2015 року   відбувся XІ  Сумський обласний інтеграційний театральний фестиваль людей з функціональними обмеженнями «ВЕСЕЛКА».

У Фестивалі взяли участь 10 колективів: «Мальви» (м. Білопілля), «Дивосвіт» (м.Глухів), «Перлинки» (м. Суми), «Овація» (м. Путивль), «Бурлеск» (м. Конотоп), «Арт-Барвінок» (м. Суми), «Світанок» (м. Охтирка), «Забава» (м. Суми), «Промінь надії» (м. Суми), «Дорогою добра» (м. Харків).

Мета Фестивалю – залучити людей з фізичними та розумовими вадами до активного життя, надати їм можливість для прояву творчих здібностей, самореалізації, привернути увагу суспільства до потреб людей з обмеженими можливостями, розкрити  творчий потенціал засобами театрального мистецтва та випробувати його на «великій сцені». Давно відомо, що творчість для людей з інвалідністю – це надана самим Богом допомога, можливість соціальної адаптації, яку необхідно всіляко підтримувати і розвивати.

Такі Фестивалі формують позитивну громадську думку про інвалідів і про  їх мистецтво. Адже в цих творчих людях потрібно бачити музикантів, художників, артистів, а не лише осіб, що потребують соціальної допомоги. Участь у фестивалі дає можливість підтримувати  театральну творчість дітей з особливими потребами, виявляти та розкривати  їх творчий потенціал та залучати їх до активного життя.

Проведення фестивалю стало можливим завдяки тісній співпраці з благодійними та громадськими організаціями, а також, підтримці Сумської обласної державної адміністрації, Департаменту соціального захисту населення.

У 2011 році на базі Сумського обласного центру соціальної реабілітації дітей-інвалідів створено дитячий театральний колектив «Перлинки», який у 2012 році дебютував на «великій сцені», а також був учасником та лауреатом Х Міжнародного ювілейного театрального інтеграційного фестивалю людей з обмеженими можливостями «Сонячна хвиля» (м. Київ) з виставою «Снігова королева», а в 2013 році став переможцем Х ювілейного Сумського обласного інтеграційного театрального фестивалю «Веселка».

Цього року  фестиваль відкрили фільмом сформованим за методикою пісочної анімації , під час якого глядачі мали змогу ознайомитися з таким напрямком роботи, як малюнок піском.

Акторську майстерність оцінювало компетентне журі- працівники культури та соціальної сфери, а саме: Деркач Василь Миколайович – заслужений працівник культури України, керівник народного Червоносільського хору; Цибульська Наталія Олексіївна – начальник відділу культури і туризму Сумської міської ради; Марченко Тетяна Іванівна – начальник відділу соціальних послуг та соціального захисту інвалідів Департаменту соціального захисту населення Сумської обласної державної адміністрації; Демиденко Сергій Миколайович – актор вищої категорії Сумського обласного театру для дітей та юнацтва; Сущенко Олена Миколаївна – директор Сумського обласного центру соціальної реабілітації дітей-інвалідів; Скворча Наталія Володимирівна – завідувач Сумської міської психолого-медико-педагогічної консультації; Лянной Юрій Олегович – директор інституту фізичної культури, завідувач кафедри здоров’я людини та фізичної реабілітації СумДПУ ім. А.С.Макаренка, кандидат педагогічних наук, професор.

Усі колективи отримали дипломи учасника фестивалю. За підсумками роботи журі, переможці були відзначені дипломами лауреатів  та дипломами за номінаціями.

Лауреатами фестивалю стали:

Лауреат І ступеня – театральний колектив «Перлинки» (комунальна установа Сумської обласної ради – Сумський обласний центр соціальної реабілітації дітей-інвалідів)

Лауреат ІІ ступеня – колектив художньої самодіяльності «Бурлеск» (комунальна установа Сумської обласної ради Конотопський дитячий будинок-інтернат)

Лауреат ІІІ ступеня – музично-театральна студія «Овація» (Путивльський районний центр соціальної реабілітації дітей-інвалідів).

Дипломами за номінаціями нагороджено:

«Володар призу – глядацьких симпатій» — театральний колектив «Світанок» — Комунальна установа Охтирської міської ради «Охтирський міський центр соціальної реабілітації дітей-інвалідів
«Наймолодший учасник» — Бодор Раїса — Путивльський районний центр соціальної реабілітації дітей-інвалідів
«Відкриття Фестивалю» — Пащенко Злата — Глухівський міський центр соціальної реабілітації дітей-інвалідів
«Фестивальний дебют» — колектив художньої самодіяльності «Бурлекс» — Комунальна установа Сумської обласної ради Конотопський дитячий будинок-інтернат
«За яскравий сценічний образ» — Калініна Олена — Комунальна установа Сумської обласної ради Конотопський дитячий будинок-інтернат
«За оригінальне виконання» — Бражник Олександр — Комунальна установа Білопільської районної ради «Районний центр соціальної реабілітації дітей-інвалідів»
«За краще дизайнерське рішення костюмів» — Коробська Вікторія Миколаївна — Комунальна установа Сумської обласної ради – Сумський обласний центр соціальної реабілітації дітей-інвалідів
«За талановите втілення ролі другого плану» — Бєседін Олексій — Харківська обласна молодіжна громадська організація «Харківський центр волонтерів»
«За креативне рішення постановки спектаклю» — театральна студія «Забава» — Комунальна установа Сумської міської ради «Сумський міський територіальний центр соціального обслуговування «Берегиня»
«Краща жіноча роль» — Карнаух Крістіна — Сумська спеціальна загальноосвітня школа комунальної установи Сумської міської ради
«Краща чоловіча роль» — Кравченко Віталій — Комунальна установа Сумської обласної ради – Сумський обласний центр соціальної реабілітації дітей-інвалідів
«За краще музичне оформлення спектаклю» — театральний колектив «Art-Барвінок» — Сумська спеціальна загальноосвітня школа комунальної установи Сумської міської ради
«За кращу режисуру» — театральна студія «Промінь надії» — Комунальна установа Сумської міської ради «Сумський міський територіальний центр соціального обслуговування «Берегиня»
«За краще хореографічне оформлення спектаклю» — Анісімова Олеся Олександрівна — Комунальна установа Сумської обласної ради – Сумський обласний центр соціальної реабілітації дітей-інвалідів

 

У рамках Фестивалю традиційно проходить виставка робіт з декоративно-прикладного  мистецтва «Містечко майстрів», де учасники і гості мають нагоду переглянути шедеври, виготовлені руками юних майстрів з вадами розвитку. Яскраві, сонячні картини дітей-інвалідів, чудові вироби прикладної творчості змушують замислитися над тим, що діти з обмеженими можливостями мають розкривати у собі Божу іскру таланту, який, попри важкі недуги, не лише не втрачено, але розкрито і примножено.

Дипломами переможців за конкурс у виставці «Містечко майстрів» нагороджено:

І місце – Сумська спеціальна загальноосвітня школа комунальної установи Сумської міської ради, ІІ місце – Путивльський районний центр соціальної реабілітації дітей-інвалідів, III місце – КУ Сумської обласної ради – Сумський обласний центр соціальної реабілітації дітей-інвалідів.

Організаторами свята проведений конкурс «Краща афіша 2015» , традиційний конкурс на кращу програмку спектаклю та багато іншого.

У конкурсі «Краща афіша 2015» перемогу здобули:

І місце – КУ Сумської обласної ради – Сумський обласний центр соціальної реабілітації дітей-інвалідів, ІІ місце – КУ Сумської міської ради «Сумський міський територіальний центр соціального обслуговування «Берегиня», ІІІ місце – Глухівський міський центр соціальної реабілітації дітей-інвалідів.

Наприкінці фестивалю відбувся гала-концерт за участю дітей-інвалідів – вихованців Центру  та учнів Сумського вищого училища мистецтв і культури ім. Д.С. Бортнянського.

Організатори «Веселки» висловлюють особливу подяку благодійним та громадським організаціям, завдяки яким стало можливим проведення фестивалю.

Фотоматеріали по фестивалю:


1200_DSC4037 1
1200_DSC4316 1200_DSC4323 1200_DSC4341 1200_DSC4416 1200_DSC4419 1200DSC_0849 1 1200IMG_0007 1200IMG_0030 1200IMG_0077 1200IMG_0112 1200IMG_0117 1200IMG_4884 1200IMG_4890 1200IMG_4895 1200IMG_4898 1200IMG_4909 1200IMG_4939 1200IMG_5841 1200IMG_6058 1 1200IMG_6576 1 DSC_0849 1 IMG_4859 IMG_5773